Проект “Пам’ять Університету” передбачає збір спогадів про Університет.
Архів звертається з пропозиціями до викладачів розповісти про цікаві події з історії Університету, важливі аспекти життя університетської спільноти, які були пов’язані з їхньою науковою та громадською діяльністю. Основна увага звернена на потребу збору інформації та відображення думок, які б не лише висвітлювали історію академічної спільноти, але також складали інтелектуальну біографію кожного з викладачів крізь призму живого тексту спогадів.
З метою збору спогадів будуть використані різні форми комунікації: інтерв’ю, подання спогадів у письмовій формі. На індивідуальній сторінці кожного викладача спогади можуть бути представлені у форматі аудіо-, відеозаписів або у друкованій формі. За згодою авторів та видавців на сайті архіву будуть подані також уже опубліковані спогади.
Роксолана Петрівна Зорівчак
Роксолана Петрівна Зорівчак
(філолог, заслужений професор університету)
Народилася у 1934 р. У 1956 р. закінчила відділ англійської філології факультету іноземних мов Львівського Університету. У 1976 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Фразеологія письменника як проблема перекладу (на матеріалі перекладів поетичних творів Т. Г. Шевченка англійською мовою)”, 1987 р. – докторську дисертацію на тему “Лінгвостилістичні характеристики художнього тексту і переклад (на матеріалі англомовних перекладів української прози)”. З 1992 р. професор Львівського Університету, з 1998 р. завідувач кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура.
Приходять спомини, мов люди, що по довгій натовклись дорозі…
Євген Костянтинович Лазаренко як любослов
Нонна Хомівна Копистянська
Нонна Хомівна Копистянська
(філолог, заслужений професор університету)
Народилася в 1924 р. У 1951 р. закінчила філологічний факультет Львівського Університету. У 1955 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Закарпатська України у творчості Яна Ольбрахта”. У 1983 р. захистила докторську дисертацію на тему “Жанрові модифікації в чеській літературі періоду становлення соціалістичного реалізму”. З 1984 р. професор кафедри світової літератури факультету іноземних мов.
Моє життя у спогадах і роздумах
Професор Іларіон Семенович Свєнціцький: трохи спогадів і безмежна вдячність
Слово по вчителя (Олексій Чичерін)
Степан Арсентійович Макарчук
Степан Арсентійович Макарчук
(історик, заслужений професор університету)
Народився в 1930 р. У 1956 р. закінчив історичний факультет Львівського Університету. У 1964 р. захистив кандидатську дисертацію на тему “Соціалістичні перетворення в побуті робітників Прикарпаття” . У 1985 р. захистив докторську дисертацію на тему “Етносоціальний розвиток і національні відносини на західноукраїнських землях за імперіалізму”. З 1995 по 2001 завідувач кафедри етнології. У 1976-1994 рр. був деканом історичного факультету Львівського Університету.
Кафедра етнології Львівського Університету
Спогади про Ярослава Павловича Кіся [доступ – фонд С. Макарчука]
Спогади про Михайла Кириловича Івасюту [доступ – фонд С. Макарчука]
Спогади про Григорія Юлійовича Гербільського [доступ – фонд С. Макарчука]
Орест Іллярович Матковський
Орест Іллярович Матковський
(геолог, заслужений професор університету)
Народився у 1929 р. У 1953 р. закінчив геологічний факультет Львівського Університету. У 1957 р. захистив кандидатську дисертацію, у 1975 р. докторську. З 1974 по 1999 був завідувачем кафедри мінералогії геологічного факультету, з 1980 по 1986 – декан геологічного факультету. З 1993 р. – заслужений професор Львівського Університету.
Є. К. Лазаренко у моєму житті
Наповнення колекцій Мінералогічного музею за Євгена Лазаренка. Відео
Міжнародні геологічні форуми в університеті. Відео
Олександра Антонівна Сербенська
Олександра Антонівна Сербенська
(філолог, заслужений професор університету)
Народилася у 1929 р. У 1958 р. закінчила філологічний факультет Львівського педагогічного інституту. З 1959 р. викладач Львівського Університету. У 1965 р. захистила кандидатську дисертацію, у 1992 р. – докторську. З 1993 р. – професор університету. З 1985 по 1997 була завідувачем кафедри мови ЗМІ на факультеті журналістики.
Часопростір мого буття
Факультет журналістики, українська мова і я – словесник-україніст
Спогади про Вчителя (Юліан Редько)
Неперевершений стиліст (Володимир Кибальчич)
Високий умом і серцем (Євген Лазаренко)
Характерник науки (Броніслав Кобилянський)
Спогади про професора Івана Ковалика. Відео