Вийшла друком книга «Процес 59-ти: покоління борців та героїв», над публікацією якої працювали працівники Архіву Університету. Основою для публікації стала організована Архівом у січні 2011 р. виставка, присвячена пам’яті учасників Процесу-59. До книги увійшли нові досі не залучені до наукового обігу архівні матеріали Галузевого архіву СБУ, архівів Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного університету «Львівська політехніка». Окрім того у праці використано чимало спогадів учасників «Процесу 59-ти» та їхніх родичів. Цінність публікації посилюється виявленням працівниками Архіву численних матеріалів, які були свого часу вилучені у засуджених як речові докази. У цій праці вони вперше стали доступними для дослідників.

Презентацію книги «Процес 59-ти: покоління борців та героїв» заплановано на вересень 2012 р. у Львівському національному університеті імені Івана Франка у рамках «Форуму видавців». Публікація була включена до Обласної програми підтримки вітчизняного книговидання та вийшла друком завдяки сприянню Львівської обласної ради.

Про книгу «Процес 59-ти: покоління борців та героїв».

Автори: Гривул Т.Г., Осередчук О.А.

Упорядники архівних матеріалів: Осередчук О.А., Гривул Т.Г., Вікарчук С.Б.

Анотація: У книзі розміщено унікальні матеріали, про один із найвідоміших судових процесів над членами ОУН – «Процес 59-ти». Автори змалювали плани та обставини боротьби націоналістів, ідеологічні переконання членів ОУН. Особливий інтерес для науковців становить розкриття персональної діяльності кожного з учасників процесу. Представлено обставини арештів, особливості допиту, тюремного утримання та радянської судової системи, досліджено долю засуджених. Упорядники представили спогади учасників процесу, а також документи та особисті фотографії, віднайдені серед речових доказів архіву Служби безпеки України. Більшість із ілюстративних матеріалів публікується вперше. Книга розрахована на широке коло читачів.

Зміст:

Вступне слово: Передмова Івана Вакарчука, Від авторів.

Розділ І. Перші совєти.

Розділ ІІ. Боротьба за ідеї ОУН в 1939–1941 роках.

Розділ ІІІ. Розправа з непокірними.

Розділ VI. Обличчя героїв.

P.S.

Бібліографія.