Архів Львівського національного універ- ситету ім. Івана Франка розпочинає збір документів, листівок, листів, спогадів, фото, інших матеріалів, які стосуються Першої світової війни 1914–1918 рр. У 2014 р. минає 100 років від початку цієї події. Тому важливо привернути увагу науковців та громадськості, а також розповісти про невідомі сторінки з часів війни.

Архів звертається з проханням долучитися до цього проекту тих, у кого в родинних архівах ще зберігаються документальні свідчення часів Першої світової війни. Ці документи особливо цінні: вони зможуть розкрити історію та досвід окремих людей, сімей, родин, а також стати важливою складовою історичної пам’яті про події 1914-1918 рр.

Передані в архів документи будуть формувати окрему колекцію та опрацьовуватися з науковою метою. Планується створення їх цифрового варіанту з доступом через мережу Інтернет.

Заохочуємо передавати документи та матеріали у будь-який доступний для Вас спосіб: оригінали, ксерокопії, скани, фото документів.

Архів Університету, створюючи «Колекцію документів Першої світової війни», має на меті розпочати співпрацю з міжнародним проектом «Europeana 1914-1918», ініційованим Оксфордським університетом, до якого залучено декілька європейських країн, але який поки не враховує досвід Східної Європи у Першій світовій війні.