14 вересня у рамках ХІХ Форуму видавців відбулася презентація книги «Процес 59-ти: покоління борців та героїв», підготовленої працівниками Архіву у співпраці з дослідником українських визвольних змагань ХХ ст. Тарасом Гривулом. На презентації серед присутніх були одна із засуджених – Ольга Попадин, а також родичі учасників, зокрема, герой України Юрій Шухевич, син головнокомандувача УПА «Тараса Чупринки» (Романа Шухевича) та племінник однієї із учасниць «Процесу 59-ти» − Наталії Шухевич.

Вступне слово мала проректор із науково-педагогічної роботи Звенислава Мамчур, яка подякувала авторам праці та упорядникам документів за підготовку книги. Вона підкреслила, що подібні дослідження є шаною та подякою поколінню, яке виборювало державу, і саме такі книги має читати сучасна молодь. Крім того, Звенислава Мамчур згадала про коротку історію зацікавлення цією темою в університеті: окремі документи, які стосувалися учасників «Процесу 59-ти», мала, зокрема, Ірина Калинець, і саме вони стали основою для виставки, підготовленої Архівом Університету у січні 2011 р. Особисто Звенислава Мамчур була знайома з Орестом Булкою і дуже хотіла дізнатися, чи були серед заарештованих на цьому процесі студенти Львівського Університету.

Ольга Попадин, учасниця процесу, згадала обставити подій 71-річної давності: «Перед очима стоїть процес… За чотири дні встигли все – вислухати засуджених, адвокатів… Круглий зал НКВД. Після обіду стали зачитувати вирок. Зачитували: «Розстріл, розстріл…». Кров в жилах застигала від цих слів… Після вироку всі заспівали «Ще не вмерла Україна». «Переглянула цю книгу, – зазначила Ольга Попадин, – приємно, що сьогодні шанують цю пам’ять, приємно, що нащадки поцінували те, що молодь тоді виступили проти режиму».

Модератор зустрічі, заслужений професор, Олег Шаблій надав слово авторам – Тарасу Гривулу та Ользі Осередчук, які висловили слова вдячності керівництву Університету, архівам та родичам за допомогу у підготовці видання. Тарас Гривул звернув увагу присутніх на важливість подібних видань, а також розповів про подальші спільні дослідження. Ольга Осередчук відзначила, що основу видання складають досі невідомі та неопубліковані архівні матеріали, які закликають читача зробити самостійні висновки. Автори також наголосили на «некомерційному» характері видання та планам поширити його у школах та бібліотеках. До обговорення видання залучилися і інші численні учасники презентації.

По завершенні презентації родичам учасників «Процесу 59-ти» були подаровані примірники книги.