Коротко про Форум видавців у Львові

Для багатьох Форум видавців у Львові є найочікуванішою подією осені. І це не лише тому, що можна придбати новинки книжкового ринку, добре при цьому економлячи, але й знайти такі видання, які важко відшукати у звичайних крамницях. Форум видавців у Львові – це, перш за все, місце професійного та інтелектуального спілкування. З усього різноманіття запланованих заходів, кожен може обрати собі низку до смаку. Ось деякі з них.

Вже 9 вересня о 17.00 відбудеться публічна лекція Зигмунта Баумана «Невелике доповнення до довгої соціальної історії часу» (Головний корпус ЛНУ ім. І. Франка, вул. Університетська, 1).

10 вересня о 16:00 – презентація найповнішого видання творів Михайла Грушевського (Дзеркальна зала, вул. Університетська, 1).

11 вересня можна відвідати П’яту міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні проблеми діяльності бібліотеки в умовах інформаційного суспільства», тематика якої є досить широкою – питання авторського права, електронних книг, етики сучасного бібліотекаря та ін.

Четвергову обідню перерву 12 вересня можна присвятити Дискусії: «Читання паперових книг vs телебачення, аудіо-книги, Інтернет – за чим майбутнє, або чи є в Україні культура читання» на Терасі на площі Ринок. А о 16:45 відбудеться літературна зустріч спогадів про Олександра Довженка (за книгою «Щоденникові записи»), учасником якої буде, зокрема, голова Державної архівної служби України – Ольга Гінзбург.

Фокусна тема Форуму: «Жінка у світі, що змінюється», на яку організаторів надихнула Ольга Кобилянська (1863-1942 рр.). Загалом у її рамках програма налічує 19 заходів. Жінки дискутуватимуть на теми: Історії жінок і жінки в історії, Авторка і героїня, Жінка в українській літературі, Жінка в українській освіті, Жінка-керівник чи чоловічий погляд на управління в культурі. У цьому контексті варто звернути увагу на презентацію українського перекладу автобіографічної книжки «Мрії і таємниці» Мирослави Данути Валенси – (громадська діячка, письменниця, дружина 6-го Президента Польщі Леха Валенси), що відбудеться 13 вересня з 15.00 до 16.30 у конференц-залі Палацу мистецтв (вул. Коперника, 17).

Загалом цього року учасниками Форуму видавців у Львові стануть: 220 видавництв і 420 авторів та інтелектуалів з України і 20 інших країн, а саме з Польщі, Росії, Німеччини, Чехії, США, Канади, Білорусі, Великобританії, Франції, Данії, Латвії, Литви, Колумбії, Румунії, Сербії, Словаччини, Швеції, Швейцарії, Каталонії і Нової Зеландії.

Натхненного усім спілкування та змістовного читання!

Марія Кравченко