У Варшаві 2 червня 2012 р. відбувся ІІІ Варшавський архівний пікнік, що проходив в рамках відзначення Міжнародного дня архівів. Участь у цьому заході, що відбувався у приміщенні Палацу Сташіца, приймали провідні архівні та музейні установи Польщі. Ініціаторами проведення виступили архів Польської академії наук у Варшаві та Польське архівне товариство. Співорганізаторами, а також учасниками заходу були такі провідні інституції, як Архів королівського замку, Архів Головної торгової школи, Архів Президента Республіки Польща, Архів Сейму Республіки Польща, Архів Інституту національної пам’яті, Архів Національного музею, Державний архів м. Варшави, Історичний музей м. Варшави, Музей спорту та туризму, Архів польського радіо та цілий ряд інших архівних і музейних установ.

Зважаючи на близький початок до старту Євро-2012 та участі м. Варшави як приймаючої сторони, тематика усіх заходів «архівного пікніку» мала спортивний характер. Кожен з учасників поряд із представленням діяльності своєї установи, виставляв тематично підготовлено виставку, власні видання, публікації та інше. Основною метою організованого «пікніку» була популяризація діяльності архівних установ, наближення їх не лише для науковців, а й для широкого загалу.

Серед найцікавіших заходів варто відзначити показ фільмів, побудованих на архівних відеоматеріалах початку – середини ХХ ст., присвячених спортивній тематиці; конкурс на знання історії, проведений Державним архівом м. Варшави, переможці та учасники якого отримали цінні книжкові подарунки; цікаві заняття із дітьми, зокрема, навчання з розмальовування та робота із пластиліном. Усе це було розбавлене виступами народних колективів та демонстрацією кулінарії, характерної для територій району Ловіча. Як уже згадувалося, кожен із учасників мав підготовану виставку на спортивну тематику. Особливе зацікавлення викликали спільна документальна виставка Архіву Президента та Архіву Сейму Республіки Польща, де представлено фотоматеріали про участь відомих європейських політиків у спорті; виставка архіву Польської академії наук на тему «Науковці у спорті – спорт та наука», а також виставка Архіву польського радіо на тему «Радіо та спорт». Окреслені виставки жодним чином не применшують ваги інших підготовлених заходів, з тематикою яких можна детальніше ознайомитися у представленій програмі.

Звіт про Третій Варшавський архівний пікнік на сторінці Архіву Польської Академії Наук

http://www.petea.home.pl/apan/pl/node/2304